1879 december 21.-én volt az esküvője csongrádi Forgó Istvánnak és Waltherr Gida nővérének Waltherr Jolánnak. Az végül is lényegtelen számunka, hogy melyik volt korábban : 1, a Forgó előbb ismerte Waltherr Gidát és rajta keresztül ismerkedett meg annak nővérével, vagy 2, előbb a nővérkét megismerve került rokoni kapcsolatba Waltherr Gidával. A lényeg az, hogy 1879 környékén -plusz-mínusz egy-két év - a Forgót és Waltherr Gidát már rokoni szálak fűzték egymáshoz.
Forgó István 1852-ben alapította meg kis üvegkereskedését. A korabeli cég illetve lakcímjegyzékeken keresztül nyomon követve azt látjuk, hogy az évek során töretlenül bővülő cégnek egyre számottevőbb forgalmat biztosít a fővárosi nagy építkezési bumm. Ezzel párhuzamosan Forgó üzletemberként is folyamatosan emelkedik a társadalmi ranglétrán. Hamarosan a Belvárosi Takarék Pénztárnál és az Első Magyar Iparbanknál is vezetői funkciót lát el. 1880-tól Forgó és Bugát néven nyitnak szép nagy táblaüveg és tükörkereskedést a Városház utca 4.számú házban. 4 év múlva egyszer csak eltűnik a cégnévből a Bugát, és ettől kezdve lesz a hivatalos név a Forgó és Társa, (egyelőre a társ megnevezése nélkül ). 1885-től a Városház utcai nagy raktárral párhuzamosan megnyílik a Forgó és Társa üvegfestészeti műterem is - a szomszédban- a Molnár u 29-ben. Újabb 5 év elteltével pedig a cégbejegyzésben nevesítik a társat,akit úgy hívnak, hogy Waltherr Gida.
1891-ben megtörténik a Kratzmann botrány és rövid időn belül a Forgó-féle üvegfestészet - Waltherr Gida vezetésével átköltözik a füvészkerti műterembe.( Érdekesség, hogy 1891és 1901 között a füvészkerti műterem papíron állami tanintézményként működik.) 1898-ban új társ vásárolja be magát a cégbe, egy pénzügyi befektető -név szerint : Klein Mayer Miklós. Amíg Forgó István többnyire a bankvilágban egyengeti a cég jövőjét, addig Waltherr Gida és Klein Mayer Miklós súlyos kötelmeket és szankciókat is tartalmazó szerződésekkel lettek tartósan egymáshoz ragasztva- elsősorban az Országház építkezése okán. Ez az amiben osztozott velük Róth Miksa is. 1899-ben a Forgó és Társa átteszi székhelyét a Váczi körút 16.számú házba.
1901 májusában egy gyors lefolyású betegségben elhalálozik Forgó István. Az Országházi munka persze még évekig kötelezi a céget a vállalások betartására, de 1903-tól az örökösödési procedúra végén - feltehetőleg Klein Mayer Miklós kivásárolta a társakat.
Waltherr Gida, a füvészkerti műterem megszűnése után megalapítja az Országos Üvegfestészetet a VIII. kerületi Horánszky utca 13. alatt. Majd pár évvel később a Conti utca 25.szám alatt folytatja egészen az 1928-ban bekövetkezett haláláig. Waltherr Jolán 9 évvel élte túl férjét. A kerepesi úti temetőben lett eltemetve, követlenül Forgó István sírja mellett.
Klein Mayer Miklós- megtartva a Forgó és Társa nevet - a cég székhelyét a Dohány utca 16.számú épületbe helyezi át. Követve a cégjegyzék adatait, az évek során eleinte Klein Mayer Miklósként, később Forgó Mayer Miklós névvel, még később pedig Forgó Miklós néven jegyzi a céget. 1924 és 25 között végül részvénytársasággá alakította a Forgó és Társát. De ekkor már nem tulajdonos, hanem a cég vezérigazgatója. A tulajdonosok: a felesége és a fia. 1926-ban Forgó Miklós is meghal. A részvénytársaság pedig a tőzsde 1948-as bezárásával tűnik el a föld színéről.
Ja ! És a Jolán csárdás! Csongrádi Forgó Istvánné (szül) Waltherr Jolán feltehetőleg a pesti belváros egyik köztiszteletnek örvendő szépasszonya lehetett ,biztosan nem véletlenül énekelték meg a korabeli dalnokok.